Blender – najczęstsze awarie

Blender może nie działać z wielu powodów m.in. przez niewłaściwe użytkowanie, czy awarie, które zdarzają się w tego typu urządzeniach. Sprawdźcie, co może być przyczyną awarii blendera.
blender usterki

źródło: pixabay.com

Blender nie uruchamia się– jeżeli blender nie chce się uruchomić, a jeszcze przed chwilą działał bez zarzutu, być może był zbyt intensywnie użytkowany, czyli się przegrzał. Przyczyną tej awarii może być także spalony bezpiecznik termiczny bądź przepalenie drutu łączącego szczotkę silnika.

Blender nie działa na wolnych obrotach– w tych urządzeniach często występuje awaria, przy której urządzenie nie działa na wolnych obrotach(szczególnie po jednym przekręceniu), ale bez problemu pracuje na wysokich. Przyczyną awarii jest regulator obrotów, w tym wypadku warto sprawdzić triak, diak oraz potencjonometr.

Blender uruchamia się, ale nie miksuje– tutaj przyczyn może być kilka, np. silnik został uszkodzony, ostrza zostały zablokowane- w tym wypadku pracy towarzyszy specyficzny odgłos urządzenia, a do jedzenia dostaje się rdzawy płyn. Ostrza są najczęściej blokowane, ponieważ niedokładnie umyliśmy blender i w konsekwencji zaczął rdzawić.

blender

źródło: pixabay.com

Blender nie tnie jak powinien– zazwyczaj, kiedy blender nie tnie jak powinien, przyczyną są tępe noże, w tej sytuacji noże powinny być wymienione na nowe. Osłabienie struktury noża, czy fizyczne ubytki mogą być przyczyną obniżenia efektywności działania urządzenia. Wymiana tego elementu na nowy powinna rozwiązać problem.

Blender nie działa – w tej sytuacji warto dokładnie sprawdzić wtyczkę oraz kabel, uszkodzenie tych elementów może powodować brak napięcia w urządzeniu, a tym samym brak reakcji w nim. Następną przyczyną nieuruchomiania się blendera jest zepsuty przycisk. Który nie pozwala normalnie uruchomić urządzenia. Ostatnią i najgorszą usterką jest spalony silnik, w tym wypadku będzie konieczna wymiana tego elementu.

Comments are closed.