Czyszczenie lodówki krok po kroku

Czyszczenie lodówki jest bardzo ważne, jednak aby nasza lodówka była dokładnie czysta, musimy trzymać się kilku prostych kroków. Ważne także, aby czyszczenie lodówki było wykonywane regularnie.

źródło: pixabay.com

Czego będziemy potrzebować do czyszczenia lodówki?

  • Rękawice
  • Kosz na śmieci
  • Płyn do mycia naczyń
  • Gąbkę
  • Ściereczkę z mikrofibry
  • Środek czyszczący np. płyn do mycia naczyń

W pierwszym kroku musimy wszystko wyciągnąć z lodówki. Wyciągając rzeczy z lodówki, w tym samym czasie warto sprawdzać terminy ważności na opakowaniach. Wszystkie rzeczy, które stały za długo w lodówce bądź też straciły termin ważności, od razu powinniśmy wyrzucić do kosza.

Następnie każdą z półek wyciągamy i stawiamy w okolicy zlewu, aby później w łatwy sposób można było ja wyczyścić.

Kiedy nasza pralka jest już pusta, wszystkie okruchy bądź inne zabrudzenia możemy usunąć za pomocą ręczników papierowych.

Lodówkę możemy wyczyścić uniwersalnym środkiem do czyszczenia, bądź płynem do mycia naczyń. Ciekawostka mocniejsze zabrudzenia możemy wyczyścić za pomocą sody oczyszczonej.

źródło: pixabay.com

Kiedy nasz środek czyszczący oraz soda działają, w tym czasie możemy umyć półki z lodówki w zlewie. Każdą z półek czyścimy za pomocą gąbki lepiej nie używać szorstkiej strony gąbki, chyba że w zakamarkach gdzie zebrały się okruchy, do tego celu możemy także wykorzystać szczoteczkę do zębów.

Kiedy nasze półki są już czyste i schną, czyścimy wnętrze naszej lodówki od góry do dołu, tak aby wyczyszczone już elementy nie zabrudziły się ponownie. Nie zapominajmy także o drzwiach lodówki, także w tym wypadku czyścimy je od góry do dołu. Po umyciu możemy przetrzeć ją na sucho.

Następnie układamy półki i układamy na nich żywność.

One comment