Inteligentne chłodzenie w lodówkach

Co prawda upały w tym roku nam nie doskwierają, warto jednak przygotować się na taką ewentualność i dowiedzieć się więcej na temat lodówek z funkcją inteligentnego chłodzenia. Nowoczesne lodówki oferuję nie tylko szybką produkcję lodu, ale także przedłużenie świeżości delikatnych artykułów spożywczych.

źródło: food.unl.edu

Wyższe temperatury powodują, że musimy odpowiednio przechowywać nasze jedzenie. Warto więc zwrócić uwagę na lodówki, które posiadają funkcje inteligentnego chłodzenia. Lodówki takie wyposażone są w specjalne pojemniki, które utrzymują temperaturę maksymalnie 3 stopnie Celsjusza. Świetnie sprawdzają się one do przechowywania produktów takich jak ryby, czy mięso. Możemy także w nich znaleźć specjalne pojemniki, które wydłużą świeżość naszych warzyw i owoców. Nie tylko ich świeżość zostanie zachowana, ale także jędrność oraz smak. Niektóre lodówki wyposażone są w przycisk, który pozwoli nam na natychmiastowe schłodzenie wnętrza lodówki, funkcja ta przydaje się nie tylko latem, ale także w inne pory roku, kiedy wracamy z dużych zakupów. Latem funkcja ta sprawdza się do przygotowywania domowych lodów, czy też do mrożenia zapasów bądź przetworów z sezonowych owoców i warzyw.

Kupując lodówkę, warto także zwrócić uwagę na te, które wyposażone są w funkcje wakacje, dzięki niej nie musimy opróżniać lodówki przed urlopem. Kiedy włączymy tę funkcję, lodówka działa oszczędnie i nie pobiera dużo energii, a tym samym zmniejsza wysokość rachunków za prąd. W czasie tego trybu pracy temperatura w lodówce utrzymuje się w okolicach 12 stopni Celsjusza, co pozwala na zachowanie świeżości produktów spożywczych.

źródło: acecorentals.com.au

Nowoczesne lodówki z takim systemem chłodzenia, a nawet bez niego o klasie wyższej niż A+ pozwalają na zaoszczędzeniu nawet 20% energii.

Przed wyjazdem na urlop, wiele osób decyduje się na wyłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych od prądu. Jak jednak wiadomo lodówka jest sprzętem, który nie może być odłączony od prądu. Zadbajcie więc o to by jej wnętrze przed waszym wyjazdem było czyste, zapobiegnie to rozmnażaniu się bakterii, a lodówka nie będzie nie potrzebnie chłodziła większej ilości jedzenia niż powinna. Zadbajcie także aby jej odpływ działa poprawnie aby po powrocie nie okazało się, że zalaliście sąsiadów i wasza lodówka wymaga naprawy.

Comments are closed.