Kuchenka wolnostojąca vs. płyta pod zabudowę

Robiąc remont kuchni, zazwyczaj wymieniamy sprzęty na nowe, kupując kuchenkę mamy do wyboru modele wolnostojące bądź pod zabudowę. Zobaczcie porównanie, czyli kuchenka wolnostojąca vs. płyta pod zabudowę.

płyta gazowa

źródło: pixabay.com

Kuchenka wolnostojąca vs. płyta pod zabudowę

Przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu, zmierzmy dokładnie miejsce, w którym ma on stanąć następnie dostęp w tym wypadku tylko do sieci elektrycznej, a np. w przypadku pralki do wody i gniazda. Warto zaplanować rozstawienie sprzętów w taki sposób, aby kable nie były widoczne i nie przeszkadzały nam podczas przygotowywania posiłków.

Chcąc kupić kuchenkę wolnostojącą, kiedy mierzymy miejsce, w którym ma ona stanąć, przewidujemy tylko jej rozmiar, nie dodajemy żadnych centymetrów jak w przypadku kuchenek pod zabudowę. Kuchenki wolnostojące zazwyczaj występują w szerokościach 50 cm lub 60 cm. Taką kuchenkę możemy kupić z płytą gazową, ceramiczną bądź elektryczną, wbudowany w nie jest piekarnik elektryczny. Plusem takiego zakupu jest cena oraz fakt, że nie musimy dokupować dodatkowych mebli oraz ich składać. Minusem, że sprzęt niekoniecznie wpasuje się we wnętrze.

Kuchenki do zabudowy zyskują coraz większą popularność. Ich podstawową różnicą jest przede wszystkim sposób i miejsce montażu. Do takiego urządzenia będziemy potrzebować szafkę, w którą wbudujemy piekarnik, a następnie blat, w który włożymy naszą płytę indukcyjną/gazową, czy elektryczną. Taki piekarnik nie zawsze montowany jest pod płytą. Dobrym rozwiązaniem jest wmontowanie piekarnika w innym dogodnym dla nas miejscu. Plusem zakupu oddzielnych urządzeń, jest przede wszystkim łatwość czyszczenia oraz, że w przypadku awarii, mamy do dyspozycji jeden ze sprzętów.

Comments are closed.