Jak naprawić suszarkę do włosów?

Poznanie budowy suszarki do włosów może nam pomóc w jej naprawie. Chociaż suszarka jest stosunkowo tanim urządzeniem, warto zgłębić temat naprawy tego urządzenia, ponieważ może okazać się, że usterce uległa drobna jej część i naprawa niemal nic nas nie wyniesie.

suszarka do włosów

źródło: pixabay.com

Podstawowa budowa suszarki:

  • Spirala grzejna
  • Termostat
  • Silniczek
  • Turbinka
  • Włączniki
  • Przewody

Działanie suszarki jest bardzo proste, wydmuchiwane powietrze ogrzewane jest przez spiralę grzejną. Jeżeli jednak powietrze jest zbyt gorące bądź przepływ powietrza jest uniemożliwiony, zaczyna działać termostat, który odłącza zasilanie. Jak widzicie, działanie suszarki nie jest skomplikowane, a więc naprawa/wymiana części na nowe nie jest skomplikowana. Nawet najlepsze sprzęty, czy to do domowego użytku, czy profesjonalne mogą odmówić posłuszeństwa. Dlatego warto spróbować ten sprzęt naprawić na własną rękę, ponieważ oddanie sprzętu do serwisu może nas wynieść więcej niż sam sprzęt.

Już wiemy co nieco na temat działania i części w suszarce, a więc możemy spróbować naprawić ten sprzęt. Już wiesz jakie części, za jaką funkcje suszarki odpowiadają, a więc możesz zdiagnozować problem oraz znaleźć część, którą trzeba wymienić.

naprawa suszarka do włosów

źródło: pixabay.com

Popularne usterki w suszarkach do włosów

Suszarka słabo grzeje bądź wcale nie grzeje

Na początku, sprawdzamy, czy silnik suszarki nie uległ uszkodzenie bądź nie wkręciły się w niego włosy. Drugim powodem może być niedziałający przełącznik. W tym wypadku wystarczy wymiana na nowy.

Spalona obudowa suszarki

Jest to dość niebezpieczna usterka, która może doprowadzić do poparzenia skóry. Jeżeli dojdzie do takiej awarii, musimy ocenić stopień uszkodzenia i zdecydować, czy naprawa jest potrzebna.

Comments are closed.