Jak zadbać o nową pralkę?

Prawidłowe użytkowanie pralki jest niezbędne do uwzględnienia gwarancji w razie ewentualnej awarii. Dlatego właśnie tak ważne jest, by użytkować pralkę zgodnie z instrukcją i przestrzegać paru podstawowych zasad.

Jeżeli uszkodzimy pralkę, na przykład podczas zdejmowania blokad zabezpieczających, większość firm nie uwzględni nam gwarancji i to my poniesiemy koszty naprawy.

1

Po zakupie nowej pralki pamiętajmy przede wszystkim o zdjęciu blokad zabezpieczających, tak jak wspomniałam wcześniej. Informacje na temat tego, gdzie dokładnie je umieszczono, powinny być zawarte w instrukcji obsługi. Niestety, często jest ona długa i nie bardzo nam się chce do niej zaglądać. Jednak czasem warto, by nie narobić sobie większych kłopotów.

Kolejnym krokiem, który powinniśmy wykonać, zanim rozpoczniemy używać pralkę zgodnie z jej głównym przeznaczeniem, jest nastawienie jej na pranie bez zawartości ( tak zwane pranie wstępne). Zalecane jest włączenie urządzenia „na pusto”, na przykład na pranie w temperaturze 90 stopni. Takie informacje również wyczytamy w instrukcji obsługi.

2

Dzięki praniu wstępnemu wnętrze naszej pralki zostanie oczyszczone z różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mogły powstać podczas procesu produkcyjnego.

Pralka powinna być również prawidłowo wypoziomowana, w przeciwnym przypadku będzie przesuwać się po podłodze i bardzo hałasować. Przy wypoziomowaniu należy wyregulować nóżki i przetestować, czy urządzenie jest stabilnie ustawione.

One comment